Səyyad Yusifov, Ağstafa Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının Hüquqi Publik Şəxsi Direktoru olaraq, müəssisənin strateji idarəçiliyinə və fəaliyyətinin yüksək standartlara uyğunluğuna cavabdehdir. Onun rəhbərliyi altında xəstəxana həm tibbi xidmətlərin keyfiyyəti, həm də idarəetmə strukturunun effektivliyi baxımından regionda nümunəvi səhiyyə müəssisəsinə çevrilmişdir.
Direktor olaraq Səyyad Yusifov elmi-praktik biliklərə əsaslanan sistemli idarəetmə metodlarını tətbiq edir. O, işçi kollektivinin peşəkarlıq səviyyəsini artırmaq, təşkilati mədəniyyəti inkişaf etdirmək və komanda ruhunu gücləndirmək üçün davamlı təşəbbüslər göstərir. Eyni zamanda, xəstəxananın maliyyə, inzibati və hüquqi fəaliyyətinin səmərəli təşkili onun prioritetlərindən biridir.
Onun fəaliyyətində etik prinsiplərin qorunması, əməkdaşlar və xəstələrlə ədalətli və şəffaf münasibətlərin təşviqi xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Bu xüsusiyyətlər yalnız müəssisənin əməliyyat effektivliyini deyil, həm də regionda səhiyyə xidmətlərinin davamlı inkişafını təmin edir.
Səyyad Yusifov həm peşəkarlığı, həm də yüksək insani keyfiyyətləri ilə seçilir. Onun rəhbərliyi altında Ağstafa Rayon Mərkəzi Xəstəxanası struktur baxımından mükəmməl, tibbi xidmət baxımından isə nümunəvi fəaliyyət göstərir və regionun səhiyyə sistemində etibarlı, məsuliyyətli və davamlı inkişaf modelini formalaşdırır. Onun strateji yanaşması və idarəetmə bacarığı səhiyyə sahəsində liderlik nümunəsi olaraq qiymətləndirilir.