Qazax Rayon Mərkəzi Xəstəxanası, tibbin ən mürəkkəb çağırışlarına hazırlıqlı, fədakar və peşəkar rəhbərliklə yeni bir mərhələyə qədəm qoyur. Afiq Fərruxov, sağlamlıq sahəsində dərin təcrübəyə malik, əsl lider ruhlu mütəxəssis kimi bu möhtəşəm müəssisənin fəaliyyətinə rəhbərlik edir.
O, 2021-2024-cü illərdə Şuşa Modul Tipli Xəstəxanası və Xankəndi Şəhər Xəstəxanasında anestezioloq-reanimatoloq kimi çalışmış, ən çətin tibbi vəziyyətlərdə belə soyuqqanlılıq və peşəkarlıq nümayiş etdirmişdir. Onun vətənpərvərliyi və fədakarlığı 44 günlük Vətən müharibəsi zamanı daha da parlaq şəkildə ortaya çıxmışdır. Salyan Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında yaralı əsgərlərimizə göstərdiyi diqqət və qayğı, hər bir xəstəyə insanlıq və mərhəmət nümunəsi olmuşdur.
Afiq Fərruxovun rəhbərliyi altında Qazax Rayon Mərkəzi Xəstəxanası yalnız tibbi xidmətin yüksək standartlarını qorumaqla kifayətlənməyəcək, həm də xəstələrə insani dəyərin və qayğının ən yüksək səviyyədə hiss etdirildiyi bir mərkəzə çevriləcək. Onun dərin bilikləri, təcrübəsi və liderlik bacarığı, hər bir işçiyə ilham verəcək, tibbin və insan qayğısının harmoniyasını birləşdirən mükəmməl bir nümunə yaradacaqdır.
Qazax Rayon Mərkəzi Xəstəxanası üçün bu yeni mərhələ, fədakar rəhbərliyin və insanlara xidmət əzminin simvolu olaraq yadda qalacaq, hər bir xəstəyə etimad və ümid gətirəcəkdir.