Prezident əfv sərəncamı imzaladı - SİYAHI [xfvalue_red]
Prezident əfv sərəncamı imzaladı - SİYAHI
Prezident İlham Əliyev Məhkum edilmiş bir sıra şəxslərin əfv olunması haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, azadlıqdan məhrum etmə cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslər cəzanın çəkilməmiş hissəsindən azad ediliblər:
1.1. Abbasov Ceyhun Məcid oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 19 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.2. Abbasov Rəcəb Müstəcəb oğlu, 1962-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Abşeron Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 10 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.3. Abbaszadə Nurmurad Əbülfət oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 8 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.4. Abdullayeva Xatirə Mahmud qızı, 1980-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2017-ci il 19 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.5. Abdullayeva Qızqayıt Budaq qızı, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 12 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.6. Abdurəhmanova Ellada Gülağa qızı, 1986-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 8 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.7. Ağayev Yaşar Bəkir oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şirvan Şəhər Məhkəməsinin 2021-ci il 8 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.8. Axundov Aqşin Şükür oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 7 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.9. Aslanlı Cəsarət Elçin oğlu, 1996-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 18 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.10. Ataşov Nurlan Araz oğlu, 2002-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 11 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.11. Avşar Məhəmməddavud Canmurad, 2000-ci ildə anadan olmuş, Əfqanıstan İslam Respublikasının vətəndaşı, Füzuli Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 11 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.12. Azayev Vüsal Telman oğlu, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 24 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.13. Bağırov Rəşad Fəxrəddin oğlu, 1984-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 15 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.14. Bağırov Ümid Allahverdi oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Naxçıvan Muxtar Respublikası Şahbuz Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 8 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.15. Əbilov Anar Mikayıl oğlu, 1987-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bərdə Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 25 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.16. Ələkbərov Məmməd Abbas oğlu, 1956-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 4 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.17. Əliyev Fazil Məhərrəm oğlu, 1962-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 17 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.18. Əşrəfov Rasim Əli oğlu, 1967-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 3 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.19. Fətəliyeva Gülüş Əlihüseyn qızı, 1987-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 2 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.20. Hacıyev İbrahimxəlil Ramiz oğlu, 1969-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin 2020-ci il 9 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.21. Hacıyev Şəmistan Pərviz oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Füzuli Hərbi Məhkəməsinin 2020-ci il 16 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.22. Həbibi Mutyullah Əbdülmətin, 1996-cı ildə anadan olmuş, Əfqanıstan İslam Respublikasının vətəndaşı, Astara Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 13 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.23. Həsənov Elvin İlham oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 11 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.24. Həşimov Faiq İbrahim oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Balakən Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 10 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.25. Hikmətullah Əndərabi Seyfirəhman, 2000-ci ildə anadan olmuş, Əfqanıstan İslam Respublikasının vətəndaşı, Astara Rayon Məhkəməsinin 2024-cü il 21 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.26. Hüseynov Malik Nazim oğlu, 1992-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 19 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.27. İmanov Rəşad Novruzəli oğlu, 1981-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 24 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.28. İsgəndərov Camal Musa oğlu, 1960-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Hacıqabul Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 30 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.29. İsmayılov Şəmşir Məhiyəddin oğlu, 1975-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Tərtər Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 29 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.30. Qarayev Niyazi Arif oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 20 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.31. Qasımov Mahir Seyfulla oğlu, 1967-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Zaqatala Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 7 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.32. Qədimov Ceyhun Albaba oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 13 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.33. Quliyev Əbülfət Ədalət oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 23 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.34. Magomedov Magomedgusen İbragimoviç, 1975-ci ildə anadan olmuş, Rusiya Federasiyasının vətəndaşı, Astara Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 21 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.35. Məmmədov Aqşin Nadir oğlu, 1983-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Ağdaş Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 10 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.36. Məmmədov Həsən Abdulla oğlu, 1965-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 8 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.37. Məmmədov Rahim Raqif oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 15 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.38. Məmmədrzalı Xudaverdi Adgözəl oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, İsmayıllı Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 14 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.39. Murtuzəliyev Tanrıverdi Cəbrayıl oğlu, 1959-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 3 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.40. Mustafayev Ceyhun Mehman oğlu, 1982-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Abşeron Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 17 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.41. Nadirxan Cürəbay Əbdülrauf, 2003-cü ildə anadan olmuş, Əfqanıstan İslam Respublikasının vətəndaşı, Füzuli Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 11 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.42. Namazov Çingiz Alim oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Qaradağ Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 12 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.43. Nəsirov Ramiz Əbdülhəsən oğlu, 1979-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 8 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.44. Nəzərov Xalis Ərşad oğlu, 1986-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 3 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.45. Önalan Kadir, 1983-cü ildə anadan olmuş, Türkiyə Respublikasının vətəndaşı, Balakən Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 7 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.46. Poladov Babək Vəzir oğlu, 1969-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 21 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.47. Raja Mohammad Ayaz, 2003-cü ildə anadan olmuş, Əfqanıstan İslam Respublikasının vətəndaşı, Astara Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 18 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.48. Rasulov Azər Ərzuman oğlu, 1962-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Ağdaş Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 28 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.49. Rəcəbli Elsevər Vüqar oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 21 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.50. Rəcəbli Urfan Müşviq oğlu, 1997-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Ağdaş Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 9 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.51. Ruslanov Teymur Elmar oğlu, 1981-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 18 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.52. Sağır Mehmet, 1989-cu ildə anadan olmuş, Türkiyə Respublikasının vətəndaşı, Balakən Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 8 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.53. Seydəliyev Kamil Camal oğlu, 1968-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 8 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.54. Səfərov Kamil Xəlil oğlu, 1987-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 5 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.55. Süleymanov Elxan Musa oğlu, 1968-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 27 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.56. Şahbazov Qədir Hüseynağa oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2017-ci il 19 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.57. Şükürov Məlik Məhəmməd oğlu, 1965-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 31 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.58. Şükürova Çiçək Famil qızı, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 16 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.59. Yolçuyev Orxan Adil oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qazax Rayon Məhkəməsinin 2020-ci il 27 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.60. Yusifli Yusif Məmmədismayıl oğlu, 1998-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 22 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.61. Yusifov Azər Səməndər oğlu, 1983-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 9 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.62. Yusubov Amil Kamil oğlu, 1984-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, İmişli Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 31 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
1.63. Zamanov Rahib Rəşid oğlu, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsinin 2020-ci il 4 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
2. Azadlıqdan məhrum etmə cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslərin cəzasının çəkilməmiş hissəsi yarıyadək azaldılsın:
2.1. Abbasov Qabil Bəhram oğlu, 1960-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2015-ci il 28 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.2. Abbasov Rasim Məhəmməd oğlu, 1966-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Tərtər Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 2 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.3. Abdullayev İbrahim Cəmil oğlu, 2001-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 6 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.4. Ağayev Rafiq Əliheydər oğlu, 1979-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 25 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.5. Alıyev Sabir Məzahir oğlu, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Tovuz Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 21 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.6. Ansarov İdayət Ramiz oğlu, 2001-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 21 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.7. Bayramov Babalar Əziz oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 3 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.8. Bəşirov Tural Məharət oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 21 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.9. Cabbarov Vasif Asim oğlu, 1998-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 22 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.10. Dadaşov Dadaş İlqar oğlu, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Abşeron Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 1 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.11. Eynalov Samir Həsrət oğlu, 1984-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2015-ci il 23 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.12. Əhmədov Bəxtiyar Əlifağa oğlu, 1992-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 4 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.13. Əhmədov Əli Əhməd oğlu, 1962-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bərdə Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 24 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.14. Əhmədov Feruz Novruz oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 27 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.15. Əkbərov Saleh Valeh oğlu, 1996-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 9 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.16. Əliyev Elsevər Bağman oğlu, 1995-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 18 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.17. Əliyev Elvin Ələddin oğlu, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 11 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.18. Əliyev Füzuli İsmayıl oğlu, 1980-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bərdə Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 16 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.19. Əliyev Mahir Zair oğlu, 1979-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin 2021-ci il 10 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.20. Əliyev Rafiq Muğan oğlu, 1974-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 4 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.21. Əlövsətli Seymur Yusif oğlu, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2017-ci il 23 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.22. Əsdanov Ramil Ənvər oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin 2021-ci il 8 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.23. Həşimli Razil Rza oğlu, 1998-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 10 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.24. Həzrətov Mirzaman Əziz oğlu, 1966-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 4 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.25. Hüseyinov Vüqar Güloğlan oğlu, 1977-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 9 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.26. Hüseynli Tural Şakir oğlu, 1996-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 14 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.27. İsmayılov Kamil Fazil oğlu, 2003-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 19 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.28. İsmayılov Namiq Namiq oğlu, 1992-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 31 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.29. Kərimov İlqar Ramiz oğlu, 1983-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 23 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.30. Qasımov Murov Zahid oğlu, 1981-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 9 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.31. Qasımov Ramiz Elşən oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 12 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.32. Qədirov Kamil Famil oğlu, 1952-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2016-cı il 16 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.33. Quliyev Hikmət Ələsgər oğlu, 1955-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 28 yanvar tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.34. Manafov Ramil Arif oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 8 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.35. Məmmədov Elmir Ağakişi oğlu, 1986-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 14 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.36. Məmmədov Müseyib Yusif oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 25 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.37. Məmmədov Seymur İsbəndiyar oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2018-ci il 28 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.38. Mustafayev Ələkbər Nizami oğlu, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2016-cı il 1 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.39. Mürsəlov İbrahim Mirzə Rəsul oğlu, 1955-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 12 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.40. Müseyibov Anar İsa oğlu, 1988-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2021-ci il 1 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.41. Nəbiyev Xəyal Müşgül oğlu, 1999-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 1 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.42. Orucov Bayram Əlövsət oğlu, 1992-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2019-cu il 19 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.43. Rəhimov Ramid Əzizağa oğlu, 1982-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2017-ci il 12 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.44. Rizayev Asif İsgəndəroviç, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Abşeron Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 21 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.45. Rüstəmov Mail Musa oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 17 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.46. Rzayev Urfan Taptıq oğlu, 1984-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2016-cı il 22 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.47. Sadıqov Tural Əkbər oğlu, 1995-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 4 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.48. Salmanov Cəbrayıl İldırım oğlu, 2000-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 4 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.49. Səmədov Sahil Məhəmmədiyə oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2015-ci il 2 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.50. Sulxayev Murad Şamil oğlu, 1993-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2020-ci il 13 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.51. Yusifov Seymur Yusif oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin 2021-ci il 20 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
2.52. Zeynallı Əliyəddin Həmzə oğlu, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 28 dekabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
3. Mingəçevir Şəhər Məhkəməsinin 2023-cü il 8 may tarixli hökmü ilə azadlıqdan məhrum etmə cəzasına məhkum edilmiş və cəzasının çəkilməsi təxirə salınmış, 1992-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Məmmədova İlahə Fəyyaz qızı cəzadan azad edilsin.
4. Azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslər cəzanın çəkilməmiş hissəsindən azad edilsinlər:
4.1. Ağayev Elxan Novruzbəy oğlu, 1970-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Quba Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 19 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.2. Baxşəliyev Yunis Qənbər oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bərdə Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 21 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.3. Cəfərov Xaliq Tahir oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bərdə Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 21 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.4. Əliyev Rafiq Əjdər oğlu, 1963-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, İmişli Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 7 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.5. Əliyev Vüqar Şirin oğlu, 1981-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, İmişli Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 29 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.6. Əliyev Zaur Xanəli oğlu, 1963-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 1 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.7. Hacıyev Aslan Asim oğlu, 1952-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Mingəçevir Şəhər Məhkəməsinin 2023-cü il 25 sentyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.8. Hüseynov Elvin Mehdi oğlu, 1985-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsinin 2022-ci il 11 oktyabr tarixli qərarı ilə məhkum edilmişdir;
4.9. Hüseynov Məhəmməd Azər oğlu, 1997-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 7 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.10. Xələfov Kənan Şamil oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Qaradağ Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 11 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.11. İsmayılov Davud Haqverdi oğlu, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 15 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.12. Qasımzadə Nəsiman Bəxtiyar oğlu, 1995-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 15 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.13. Qəzənfərli Qəzənfər Veysəl oğlu, 1994-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 10 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.14. Quliyev Rövşən Nadir oğlu, 1978-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 10 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.15. Mahmudova Nuranə Nurəddin qızı, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Balakən Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 11 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.16. Məmmədova Pəri Nurəddin qızı, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Balakən Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 11 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.17. Mirabbaslı Arzu Hikmət oğlu, 1998-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, İsmayıllı Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 2 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.18. Mursalıyev Ceyhun İsrayıl oğlu, 1979-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 13 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.19. Musayev Seyidməhərrəm Seyidəli oğlu, 1960-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Neftçala Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 31 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.20. Nəhmətov İntiqam Kərəm oğlu, 1987-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 19 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.21. Nəsibova Günay Mayak qızı, 1991-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Yevlax Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 17 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.22. Paşayev Paşa Məmməd oğlu, 1944-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Goranboy Rayon Məhkəməsinin 2021-ci il 17 mart tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.23. Salmanov Təbriz Hüseynağa oğlu, 1975-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin 2022-ci il 4 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.24. Səfərov Rauf Şahin oğlu, 1975-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 2 noyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.25. Süleymanov Ceyhun Aydın oğlu, 1977-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Qəbələ Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 13 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.26. Şəfiyev Sərxan Ramin oğlu, 2002-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Astara Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 16 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.27. Şıxıyeva Fərqanə İslam qızı, 1982-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 11 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
4.28. Zülfüqarov Xaqani Zülfüqar oğlu, 1980-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şamaxı Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 2 fevral tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
5. Azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslərin cəzasının çəkilməmiş hissəsi yarıyadək azaldılsın:
5.1. Ağayev Əskər Cəmaləddin oğlu, 1984-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Şirvan Apellyasiya Məhkəməsinin 2022-ci il 5 aprel tarixli qərarı ilə məhkum edilmişdir;
5.2. Həsənov Qabil Əlizadə oğlu, 1980-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Neftçala Rayon Məhkəməsinin 2023-cü il 21 iyun tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
5.3. Nuriyev Şikar Ağabala oğlu, 1983-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Biləsuvar Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 2 avqust tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
6. İslah işləri cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslər cəzanın çəkilməmiş hissəsindən azad edilsinlər:
6.1. Babayeva İlhamə Zakir qızı, 1970-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 18 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
6.2. Kərimova Səadət Əvəz qızı, 1974-cü ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 18 may tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
7. Cərimə cəzasına məhkum edilmiş aşağıdakı şəxslər cəzadan azad edilsinlər:
7.1. Cəfərov Vüqar Nəhməd oğlu, 1981-ci ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Neftçala Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 20 aprel tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
7.2. Mustafayev Fərhad Adil oğlu, 1989-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Apellyasiya Məhkəməsinin 2022-ci il 30 noyabr tarixli qərarı ilə məhkum edilmişdir;
7.3. Rzayev Vahid Şamil oğlu, 1990-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Hərbi Məhkəməsinin 2022-ci il 10 oktyabr tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir;
7.4. Sarıyev İmaməli Əliaslan oğlu, 1979-cu ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı, Gəncə Şəhər Məhkəməsinin 2023-cü il 19 iyul tarixli hökmü ilə məhkum edilmişdir.
8. Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsinin 2022-ci il 9 fevral tarixli hökmü ilə azadlıqdan məhrum etmə cəzasına məhkum edilmiş və cəzasını çəkmiş, 1996-cı ildə anadan olmuş, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Fətullayev Orxan Əhəd oğlunun məhkumluğu götürülsün.
9. Bu Sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.