Cəmiyyətin inkişafında yerli özünüidarəetmə orqanlarının üzərinə böyük məsuliyyət düşür. Bələdiyyələrin fəaliyyəti əhalinin gündəlik problemlərinin həllində, kənd və qəsəbələrin sosial rifahının yaxşılaşdırılmasında xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Bu sahədə vicdanla çalışan, üzərinə düşən vəzifəni layiqincə yerinə yetirən şəxslər hər zaman hörmətlə qarşılanır. Samux rayon Lək bələdiyyəsində fəaliyyət göstərən Məmmədov Cəsur Zeynal oğlu da məhz belə nümunəvi insanlardandır.
Cəsur müəllim uzun müddətdir ki, bələdiyyə işində məsuliyyətli mövqeyi, düzgün idarəçilik bacarığı və vətəndaşlarla səmimi münasibəti ilə seçilir. O, kənd sakinlərinin müraciətlərinə diqqətlə yanaşan, problemlərin həlli üçün real addımlar atan, daim kəndin inkişafına töhfə verməyə çalışan bir şəxsiyyət kimi tanınır.
Sakinlərin etimadını qazanan xidmət yolu
Məmmədov Cəsur Zeynal oğlu fəaliyyətində sadə formal yanaşmadan uzaqdır. Onun əsas məqsədi vətəndaşların ehtiyaclarını dinləmək, kəndin sosial məsələlərinə biganə qalmamaq və mümkün imkanlar çərçivəsində dəstək göstərməkdir. Bu yanaşma kənd ictimaiyyətində ona qarşı etimadın formalaşmasına səbəb olub.
Lək kəndində həyata keçirilən bir sıra abadlıq işləri, sosial təşəbbüslər və ictimai fəaliyyətlərdə Cəsur müəllimin əməyi xüsusi qeyd olunur. Onun çalışqanlığı və təşkilatçılığı bələdiyyənin fəaliyyətində müsbət nəticələr doğurur.
Məsuliyyət və dürüstlük nümunəsi
Bu gün cəmiyyətin ən çox ehtiyac duyduğu keyfiyyətlərdən biri dürüstlük və vicdanlı xidmətdir. Məmmədov Cəsur Zeynal oğlu öz işinə ciddi yanaşan, dövlətə və xalqa xidmət etməyi əsas prinsip sayan insanlardandır. Onun fəaliyyəti həm bələdiyyə sistemində, həm də kəndin ictimai həyatında müsbət nümunə kimi qiymətləndirilir.
Belə insanların fəaliyyəti yerli idarəetmənin güclənməsinə, kəndlərin inkişafına və sakinlərin daha rahat yaşayışına mühüm töhfə verir.
Məmmədov Cəsur Zeynal oğluna gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayır, xidmət yolunda davamlı nailiyyətlər diləyirik.