Tovuz rayonunun şəhərsalma və memarlıq sahəsində aparıcı simalarından biri olan Əsgərov Sahib Cahangir oğlu, yüksək peşəkarlığı, məsuliyyətli yanaşması və prinsipial fəaliyyəti ilə seçilən nüfuzlu dövlət qulluqçularındandır.
O, rayonun baş memarı kimi şəhərsalma siyasətinin düzgün formalaşdırılması, tikinti və planlaşdırma işlərinin qanunvericiliyə uyğun şəkildə həyata keçirilməsi, müasir memarlıq standartlarının tətbiqi istiqamətində ardıcıl və məqsədyönlü fəaliyyət göstərir.
Sahib müəllimin rəhbərliyi altında həyata keçirilən layihələr rayonun ümumi memarlıq simasının qorunması, yaşayış mühitinin daha səmərəli təşkili, infrastrukturun inkişafı və şəhər estetikasının müasirləşdirilməsi baxımından xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
O, eyni zamanda tarixi-mədəni irsin mühafizəsinə diqqətlə yanaşaraq, yeni tikinti proseslərində balanslı və strateji yanaşma nümayiş etdirir. Onun fəaliyyəti idarəçilik mədəniyyəti, dəqiqlik, obyektiv qərarvermə bacarığı və vətəndaş müraciətlərinə həssas münasibət ilə xarakterizə olunur.
Əsgərov Sahib Cahangir oğlu kollektiv arasında yüksək hörmət qazanmış, dövlətçilik prinsiplərinə sadiqliyi və işinə ciddi münasibəti ilə nümunəvi rəhbər kimi tanınmışdır.
Ona gələcək fəaliyyətində daha böyük uğurlar, möhkəm cansağlığı və yeni nailiyyətlər arzulayırıq.